Black Bear Hotel
Black Bear Hotel Neuquén ligger inom 3 km från Balneario Rio Grande och ungefär 12 minuter till fots från Monumento A Los Caidos En Malvinas.
Neuquéns centrum kan nås på 5 minuters promenad. Detta hotell erbjuder närhet till naturliga sevärdheter som Plaza De Las Banderas (1 km) och Parque Rosauer (4 km). På gångavstånd från hotellet hittar gästerna Museo Nacional De Bellas Artes Neuquen. Black Bear ligger mindre än 550 meter från San Martín Monument och inom 500 meter från busshållplatsen Avenida Argentina.
7 rum har plattskärms-TV med satellitkanaler, samt luftkonditionering för att garantera en bekväm vistelse. Boendet erbjuder gästerna en separat toalett och en dusch i badrummen. Gästerna hittar badlakan och handdukar i badrummen, som är utrustade med en separat toalett och en dusch.
Restaurangen Borken Bar Cervecero serverar olika typer av sydamerikanska rätter och ligger ganska nära Black Bear Hotel.
- Lokala sevärdheter
- Centro Cultural Alberdi273 km
- Iglesia Catedral Neuquen248 km
- Parque Nacional Nahuel Huapi201 km
- Cine Teatro Espanol214 km
- Maria Auxiliadora de Almagros katedral153 km
- Filo Hua Hum219 km
- Monumento al Ministro Gonzalez209 km
- Volcano Copahue197 km
- Museo Nacional De Bellas Artes Neuquen241 km
- Flygplatser
- Presidente Peron internationella flygplats10 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
På rummet
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från Black Bear Hotel?
Det tar 5 minuter till fots att komma från Black Bear Hotel till centrum. - ✈
Hur långt är Presidente Peron internationella från Black Bear Hotel?
Det är 10 km mellan Presidente Peron internationella flygplats och Black Bear Hotel. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på Black Bear Hotel?
Gäster på Black Bear Hotel måste checka ut vid 13:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på Black Bear Hotel?
Det genomsnittliga rumspriset på Black Bear Hotel är 52$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta hotell?
På detta hotell kan gästerna välja mellan Tvåbäddsrum och Fyrbäddsrum.